Minecraftový obchodník

Je pondelok ráno. Slnko vyšlo, kravičky sa pasú, včielky lietajú z kvietku na kvet. Ale náš hrdina nemá čas si vychutnávať romantiku Minecraftového vidieka. Je totiž majiteľom miestneho obchodu s občerstvením a musí sa postarať o jeho plynulý chod.

Krásny pondelok máme dnes šéfko.
Chýba nám ale tekvicový koláč. Farmár Zdeno vám ho predá za smaragd. Ja ale smaragd nemám. Mám tu však niekoľko zajačích labiek. Klerik Félix vám ich vymení za smaragd. So smaragdom zájdite za farmárom Zdenom. On vám rád svoj tekvicový koláč predá. Prineste mi ho prosím. Nech môžeme
začať predávať.

V tomto svete hráč musí zabezpečiť  plynulú prevádzku svojho obchodu. Každý deň chýba nejaký tovar. Ktorý to je, to sa dozvie v obchode od prevádzkarky Mileny. Nie je však také jednoduché ho získať. Hrdina bude musieť nájsť v dedine správnych dedinčanov a vymieňať s nimi predmety kým nezíska chýbajúci tovar. Keď ho získa, zanesie ho prevádzkarke Milene a tá sa už postará o zvyšok.

Po úspešnom splnení dennej úlohy, hrdina zájde za miestnym mudrcom. Ten posunie čas na ďalší deň. Zároveň sa hrdina dozvie, akú tržbu mal za pondelok. Návštevou mudrca hráč ukončí každý deň počas Minecraftového týždňa po splnení denných úloh. A každý deň sa dozvie tržbu za daný deň.

Takto prebieha život v Minecraftovom svete, ktorý preverí žiakove znalosti matematiky. Denné tržby žiak zapisuje do Účtovnej knihy, ktorú získate vo formáte PDF k tomuto svetu. Po úspešnom ukončení týždňa, po vyplnení Účtovnej knihy všetkými tržbami, môže žiak ísť na skúšku Minecraftovych obchodníkov.

Bude musieť zodpovedať 10 matematických otázok ako napríklad usporiadať tržby od najmenšej po najväčšiu , nájsť najväčšiu tržbu pracovného týždňa, vypočítať celkovú tržbu za víkend či vypočítať čistý zisk za celý týždeň. Ku každej otázke sa zobrazí aj správna odpoveď, ktorú si žiak porovná s výsledkami vo svojej Účtovnej knihe.

Tento svet kombinuje hernú mechaniku výmenného obchodu, hľadania správnych riešení a logických kombinácií s matematickými cvičeniami. Nesporná výhoda tohto sveta je tá, že aj keď konkrétne denné úlohy ostávajú tie isté, denné tržby sa generujú náhodne, takže každá hra poskytuje iné čísla na výpočty.

Generované čísla sú od 1 do 99, takže matematické operácie sú s prechodom cez 100, ako napríklad vypočítať celkové tržby za celý týždeň

Tak neváhajte a nechajte svoje deti zažiť matematické dobrodružstvo v našom Minecraftovom svete.

Malá ukážka toho, ako tento svet funguje si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Technická stránka:

Svet je k dispozícií pre verzie Minecraft: Education Edition ale aj pre Minecraft Bedrock verziu, takže sa svet dá hrať na počítači, tablete, telefóne či Xboxe.

Svet vám ponúkame vo formáte šablóny sveta. Čo to šablóna sveta je a ako ju naimportovať do počítača či zariadenia s operačným systémom Android si môžete pozrieť v nasledujúcich videách.