Guľovačka!

Sniežik sa nám chumelí, zimička už prišla!


Náš svet pre viac hráčov, Guľovačka, je skvelý svet plný zábavy a tvorivosti.

Princíp hry je veľmi jednoduchý. Dva tímy súperia v tom, kto skôr desať krát zhodí hráčov z druhého tímu zo vznášajúcej sa arény pomocou snehových gúľ.

Aby to nebolo také jednoduché, na arénach sa nachádzajú nášľapné dosky, ktoré dávajú hráčom rôzne očarovania ktoré im buď uľahčia alebo sťažia hru. Očarovania sú náhodné.

Ako to celé prebieha?

Na začiatku sa hráči sa rozdelia do dvoch tímov, červený tím a modrý tím. Po rozdelení do tímov si každý tím dá brnenia, dresy, príslušnej farby a povedia trénerovi tímu že sú pripravení.

Keď sú oba tímy pripravené, spomedzi hráčov bude náhodne vybraný Zlatý hráč, ktorý môže zmeniť nastavenia hry, teda či počas hry má snežiť alebo nie, a či hráči budú môcť dostať nepríjemné očarovanie, závrat, alebo nie. Zlatý hráč tiež vyberá arénu, na ktorej súboj bude prebiehať. Arén je niekoľko, takže je z čoho vyberať.

Na niektorých arénach hráči musia zapnúť stroj na snehové gule. Kým je stroj zapnutý, hráči majú vždy dostatok gúľ. Ak je stroj vypnutý, hráči si musia chodiť snehové gule dopĺňať. Každý tím má svoj stroj na snehové gule, takže je dobré svoj stroj zapnúť a chrániť a pritom sa snažiť súperov stroj vypnúť.

Iné arény sú bez strojov, a na tých majú hráči vždy dostatok snehových gúľ vo svojom inventári.

Keď je všetko pripravené, Zlatý hráč odštartuje hru a guľovačka sa môže začať.

Ale to ani zďaleka nie je všetko! Hráči majú možnosť postaviť si tri vlastné arény a použiť ich v turnaji!

A ak niekto práve nemôže hrať, či už preto, lebo sa mu nechce, alebo preto, lebo na neho ešte neprišiel rad, môže sa pridať k divákom a pozorovať celý zápas zhora.

Podrobný návod ako hrať a ako tvoriť arény nájdete v našom videu.

Svet je k dispozícií pre Minecraft: Education Edition a Minecraft Bedrock (Windows, Android a iOS telefóny a tablety…)

Ak vás tento svet zaujal môžete si ho stianút na tomto odkaze.