Matematika 01 – Obchodník

Dnes si predstavíme náš nový edukačný svet, zameraný na Matematiku, Matematika 01 – Obchodník. V ňom si zábavnou formou hráč/žiak precvičí sčítanie a odčítanie s prechodom cez 100 a tiež zoradenie podľa veľkosti, hľadanie minima a maxima.

V tomto svete sa hráč/žiak, stane majiteľom obchodu. Jeho úlohou je starať sa o plynulý chod obchodu a zásobovať ho tovarom, ktorý chýba.

Dej sa odohráva počas siedmych dní, počas ktorých dostáva denné úlohy. Splniť ich však nie je také jednoduché.
Tovar získa od miestnych dedinčanov výmenným obchodom. Ale aby získal potrebný predmet, musí obchodov spraviť niekoľko. Tiež si musí dávať pozor, aby získal ten správny, pretože keď sa pomýli, musí začať odznova.

Každý deň po splnení úloh, uvidí, aká bola tržba v EUR za daný deň. Tržbu si zapíše do Účtovnej knihy, čo je pracovný list, ktorý je pribalený ku svetu a dá sa vytlačiť.

Po splnení všetkých úloh, keď sa skončí nedeľa, hráč/žiak sa presunie na veľkú skúšku Majnkraftových obchodníkov.

Tam už musí mať vyplnený svoj pracovný list – Účtovnú knihu. Následne dostane sériu desiatich matematických otázok. Ku každej otázke sa po stlačení tlačidla zobrazí aj správna odpoveď, ktorú si hráč/žiak porovná so svojim vyrátaným výsledkom a uvidí, či má správny výsledok.

Ak má hráč/žiak chuť si to všetko zopakovať, kľudne môže, pretože denné tržby sa generujú náhodne, takže aj keď sa otázky nemenia, výsledky áno.

Svet si zdarma môžete stiahnuť pre verziu Minecraft: Education Edition a Minecraft Bedrock (Windows, Android, iOS), spolu s Účtovnou knihou – pracovným listom na vytlačenie, na našich stránkach

Príjemné učenie hrou 😀

Video o svete Matematika 01 – Obchodník

POZOR! Tento svet je vo formáte world template – vzor sveta.

Návod, ako používať world template nájdete v tomto videu, pre Minecraft: Education Edition a aj Minecraft Bedrock

Tento svet je k dispozícií pre Minecraft: Education Edition a pre Minecraft Bedrock (Windows10, Android, iOS, XBOX, PS4)

Ak vás tento svet zaujal môžete si ho stianút na tomto odkaze